Ślub

Tomasz Ossoliński to krawiec i projektant, który szczególny nacisk kładzie na konstrukcję ubioru, a wizję artystyczną łączy z rzetelnym rzemiosłem. Te umiejętności przekładają się na krój, dopasowanie i jakość, których próżno szukać w salonach sukien ślubnych lub markach oferujących gotowe garnitury.

Atelier Tomasza Ossolińskiego to zespół najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, kultywujących tradycję ręcznie wytwarzanych ubrań. Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce – nasze Atelier szyje na miarę zarówno suknie ślubne, jak i garnitury ślubne.

Suknie ślubne

Tomasz Ossoliński przykłada dużą wagę do komunikacji z przyszłą panną młodą – tylko w ten sposób może powstać w pełni zindywidualizowany projekt. Liczy się wiele czynników: koncepcja ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego, styl preferowany przez klientkę na co dzień, jej osobowość, typ sylwetki.

Po zdjęciu miar przystępujemy do szycia prototypu sukni z płótna lub tkaniny zastępczej. Próba daje klientce pełniejsze wyobrażenie o kroju, a projektantowi – możliwość skupienia się na szczegółach i idealnym dopasowaniu. Na kolejnych spotkaniach pracujemy nad suknią uszytą już z właściwej tkaniny.

Suknie ślubne Tomasza Ossolińskiego to czystość formy i tradycyjne rzemiosło. Atelier czerpie inspiracje z dawnych, często zapomnianych, technik krawieckich, haftu i aplikacji. Wszystkie ornamenty naszywane są ręcznie (w przypadku sukien z salonów takie ozdoby są zazwyczaj klejone). Minimalizm nie wyklucza spektakularnych dodatków, wręcz przeciwnie – często wykorzystywane przez nas kryształy najlepiej prezentują się na szlachetnych formach: podbijają harmonię linii, dodają przestrzenności i blasku.

Nasze Atelier to nie tylko sukienki szyte na miarę. Tomasz Ossoliński przez lata pracy doprowadził konstrukcję garniturów do mistrzostwa. Swoje doświadczenia z tego zakresu przekłada na modę damską, również w wydaniu ślubnym. W Atelier powstają damskie garnitury ślubne, kombinezony ślubne, damskie smokingi – wybierane przez klientki zarówno na ślub cywilny, jak i na tradycyjną ceremonię.

Wszystkie suknie ślubne szyjemy w Warszawie. Konsultacje i przymiarki odbywają się w Atelier mieszczącym się w kamienicy Pod Gigantami (Al. Ujazdowskie 24/1).

Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie, zadzwoń: 500 166 566.

Garnitury ślubne

Atelier Tomasza Ossolińskiego od wielu lat specjalizuje się w garniturach na miarę. Łączymy klasyczne techniki krawieckie z nowoczesnym designem i technologią.

Przyszły pan młody może mieć pewność, że poprowadzimy go przez cały proces tworzenia garnituru – od wyboru stylu odpowiedniego do koncepcji ceremonii ślubnej, po dobór dodatków (w Atelier oferujemy szyte ręcznie muszki i poszetki). Pierwsze spotkanie to rozmowa z Tomaszem Ossolińskim o codziennym stylu przyszłego pana młodego i o rozwiązaniach najlepszych na dzień ślubu.

W naszym Atelier dostępnych jest kilka tysięcy próbek wełen – o różnej gramaturze i splotach, również szlachetnych mieszanek np. z jedwabiem czy lnem. Garnitur dla pana młodego nie zawsze musi być w ciemnym kolorze; pod uwagę należy brać porę roku, godzinę i miejsce ceremonii. W zależności od tych czynników możemy zaproponować garnitur ślubny granatowy, szary, niebieski, a na ceremonię w plenerze – jasny bawełniany garnitur.

Niezależnie od wybranej tkaniny i koloru, garnitur szyty na miarę ma ogromną przewagę nad tym kupionym w sklepie. Gotowy garnitur ma konstrukcję dostosowaną do jak najszerszego grona odbiorców – ma standardowy podkrój pachy i spodni, jednakowe rozmieszczenie guzików i kieszeni dla wszystkich osób, niezależnie od sylwetki. Taki ujednolicony garnitur nie może leżeć dobrze na każdej figurze.

W Atelier Tomasza Ossolińskiego proces powstawania garnituru jest w pełni zindywidualizowany i poprzedzony uszyciem prototypu dla każdego klienta. Dzięki temu możemy omówić garnitur w najdrobniejszych szczegółach – szerokość klap, wysokość zapięcia, rodzaj kieszeni – wszystkie elementy dopasowywane są do sylwetki i preferencji klienta.

Szyjemy marynarki jednorzędowe i dwurzędowe. Jesteśmy jednym z niewielu miejsc w Polsce, w którym można uszyć smoking na wesele oraz najbardziej formalną odsłonę męskiej garderoby – frak.

Konsultacje i przymiarki odbywają się w Atelier mieszczącym się w kamienicy Pod Gigantami (Al. Ujazdowskie 24/1).

Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie, zadzwoń: 500 166 566.

Rodzina państwa młodych

W Atelier Tomasza Ossolińskiego ubieramy także rodziców państwa młodych, szyjemy suknie dla druhen, sukienki dla dziewczynek na wesele, garnitury dla chłopców. Zdarza nam się realizować wyjątkowe zamówienia, jak garnitury i suknie szyte z tkanin drukowanych na zamówienie.

 

Fot. z archiwum Atelier Tomasza Ossolińskiego

Website art direction and design: Bluedot Collective, Thomas Le Provost. Dev: Marketing Match
Ok, rozumiem