Tomasz Ossoliński

Uchodzi za najlepszego polskiego krawca męskiego i jednego z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody w kraju (jego talent docenił m.in. magazyn „Elle”, przyznając nagrodę najlepszego projektanta roku). Ta pozycja to wynik konsekwentnie budowanego wizerunku i ponad 25-letniego doświadczenia w branży mody. Marka Ossoliński to poszanowanie dla tradycji krawieckiej i rzemiosła oraz bezkompromisowość pod względem jakości.

DNA marki to garnitur. Bespoke tailoring oparty jest na najwyższej jakości tkanin, wykonania i wykończenia. To ubrania szyte na miarę, z tkanin światowej klasy, które pochodzą z fabryk Francji, Włoch i Anglii, tj. Loro Piana, Ermenegildo Zegna, Cerruti i Vitale Barberis Canonico. Powodem do dumy jest fakt, że od lat realizujemy zamówienia na najbardziej nietypowe sylwetki i w każdym rozmiarze – znajomość warsztatu, kroju i technik krawieckich sprawia, że atelier potrafi ubrać najbardziej wymagającego klienta. Ważną częścią szycia na miarę marki są zamówienia ślubne – jako jedyni w Polsce ubieramy zarówno pana młodego, jak i panią młodą. Marka Ossolińskiego od lat szyje też uniformy dla firm państwowych i korporacji, w tym banków, hoteli i restauracji oraz producentów samochodów.

W 2019 roku zadebiutowała nowa linia: Ossoliński ready-to-wear, która jest równie wygodna, stworzona z dbałością o najdrobniejsze detale i jakość, co projekty szyte indywidualnie. Z tą różnicą, że ubrania są tańsze i prosto z wieszaka. I przede wszystkim dostępne online.

Wśród fanów projektów Ossolińskiego są gwiazdy, znani artyści, sportowcy i biznesmeni, którzy się u niego ubierają nie tylko na czerwony dywan. Kilkakrotnie ubierał polskich aktorów i reżyserów na filmowe festiwale, m.in. w Cannes, Wenecji i Berlinie, czy na rozdanie Europejskich Nagród Filmowych. Czterokrotnie szył też stroje na oscarową galę, a raz w smokingu jego projektu Polak odebrał Oscara.

Ossoliński jest również autorem kostiumów do ponad trzydziestu spektakli teatralnych, filmów i opery; w 2018 roku był kuratorem wystawy „Jerzy Antkowiak – Moda Polska”. Prowadził programy telewizyjne: “Project Runway” i “Stylowy Projekt” w TVN.

Website art direction and design: Bluedot Collective, Thomas Le Provost. Dev: Marketing Match
Ok, rozumiem