2019-12-11

Joanna Kulig na gali European Film Awards 2019

Podczas European Film Awards 2018 Joanna Kulig została uznana za najlepszą europejską aktorkę. W tym roku nie odbierała, ale wręczała jedną z nagród: najlepszemu europejskiemu reżyserowi, czyli Yorgosowi Lanthimosowi. Grek został nagrodzony za film “Faworyta”. Na gali aktorka “Zimnej wojny” (film Pawła Pawlikowskiego zgarnął tego wieczoru nagrodę publiczności) w Berlinie wystąpiła w długiej sukni mojego projektu.

Po raz pierwszy od miesięcy, od urodzenia dziecka, pojawiła się publicznie, co odnotowały media.”Nie ukrywamy, że bardzo nam jej brakowało, dlatego cieszy nas jej powrót na czerwony dywan. I to tak stylowy! Tego wieczoru miała na sobie czarną elegancką suknię od Tomasza Ossolińskiego i biżuterię Cartiera. Z prostym uczesaniem odsłaniającym zdobne kolczyki wyglądała wprost zachwycająco” – napisała Wirtualna Polska. Zaś magazyn “Glamour” dodał: “Na galę Joanna Kulig założyła klasyczną – czarną suknię od Tomasza Ossolińskiego. Polska aktorka wyglądała olśniewająco. Zrobiła prawdziwą furorę, a teraz mówi (i pisze) o niej nie tylko Europa, ale cały świat”.

12 grudnia 2020 roku, po raz pierwszy w historii, ceremonia wręczenia Europejskich Nagród filmowych odbędzie się na Islandii. Organizatorzy z Europejskiej Akademii Filmowej uznali, że Centrum Konferencyjno-Koncertowe Harpa w Reykjaviku świetnie nadaje się do przyjęcia ponad 1400 uczestników 33. edycji imprezy. Trzymam kciuki, by i tym razem wśród laureatów byli Polacy.

Tak Joasia wyglądała na ostatnich przymiarkach kilka dni przed galą European Film Awards 2019.

Film: Joo Joostberens / Aia Asé Pictures: kliknij tutaj

Zdjęcia: Łukasz Bąk

Website art direction and design: Bluedot Collective, Thomas Le Provost. Dev: Marketing Match
Ok, rozumiem