2021-02-26

Music MasterClass

Mam wielki zaszczyt jako mentor brać udział w programie stypendialnym Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina, obok m.in. takich osobistości, jak Natalia Przybysz, Hania Rani, Kuba Badach, Smolik, Adam Sztaba i Marek Napiórkowski. Program został stworzony z myślą o utalentowanych muzycznie solistach i zespołach, którzy nie mają jeszcze podpisanego kontraktu z profesjonalną wytwórnią płytową. My, starsi, bardziej doświadczeni koledzy, mamy im pomóc w spełnieniu marzeń i wydaniu singla.

Piątka stypendystów zostanie wyłoniona na przełomie lutego i marca. W nagrodę czeka ich udział w kompleksowym, 4-miesięcznym programie, podczas którego odbędą się indywidualne warsztaty ze specjalistami w swoich dziedzinach, m.in. w produkcji muzycznej, z dziennikarstwa muzycznego i PR, od prawa autorskiego, a także od wizerunku. Ja poprowadzę spotkania tematyczne “wizerunek artystów”. Uczestnicy programu na pewno usłyszą ode mnie: “Najpierw Cię widzą, a potem słyszą. Dlatego sam talent nie wystarczy, musicie go jeszcze interesująco opakować. Największe gwiazdy mają rozpoznawalny wizerunek, który pozostaje, nawet jeśli ich samych już zabraknie. Elvis Presley, Beatlesi, Freddie Mercury, Elton John, Madonna, Bjork czy Maria Callas wylansowali styl, który stał się częścią popkultury. Pamiętajcie: showbiznes nie lubi nudy, showbiznes kocha wyrazistość! Żeby być zapamiętanym trzeba być bezkompromisowym!”.

Dziękuję Fundacji Fabryki Norblina za propozycję wzięcia udziału w tej pasjonującej współpracy. Tym bardziej, że muzyka jest moją drugą miłością, zaraz po modzie!

Website art direction and design: Bluedot Collective, Thomas Le Provost. Dev: Marketing Match
Ok, rozumiem