Krawiec i projektant

Tomasz Ossoliński ubierał polskich sportowców uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, współpracuje z twórcami polskich filmów nominowanych do Oscara, dla których projektuje stroje na galę rozdania najważniejszych nagród filmowych. W lutym 2015 roku Paweł Pawlikowski reżyser nagrodzonej „Idy” odebrał Oscara w smokingu stworzonym w Atelier Tomasz Ossoliński. Od 2014 roku współpracuje z marką Gino Rossi tworząc autorskie kolekcje ekskluzywnych butów dla kobiet i mężczyzn.

Krawiec w Teatrze Wielkim

W 2009 roku Tomasz Ossoliński debiutuje w roli kostiumografa, twórcy męskich kostiumów do opery „Traviata” Verdiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Kolejną realizacją są projekty kostiumów do sztuki o Antonim Cierplikowskim, najsłynniejszym fryzjerze epoki art deco.

Tomasz Ossoliński zaprojektował kostiumy do ponad trzydziestu spektakli, stale współpracuje z warszawskim Och-Teatrem.

Warsztat, najbardziej szlachetne materiały…

Doskonała konstrukcja i łatwość budowania formy stanowią jego znak rozpoznawczy oraz fundament dla tworzenia ekskluzywnego produktu. Jako miłośnik wysokiej jakości, Tomasz Ossoliński projektuje ubrania wykonywane z najszlachetniejszych tkanin pochodzących z najlepszych angielskich i włoskich tkalni między innymi: Hardy Minnis, Fox Brothers, Loro Piana, Ermenegildo Zegna i Cerutti.

i rozmach!

W 2008 roku z okazji piętnastolecia pracy projektant organizuje wydarzenie, które do dzisiaj stanowi niedościgniony wzór pokazów mody.

Jubileuszowy pokaz „Hugenoci” zostaje zaprezentowany w Teatrze Wielkim i jak spektakl składa się z kilku aktów. Pierwszy akt to moda męska i pokaz pierwszego w Polsce video modowego, w którym specjalnie na potrzeby pokazu wystąpiła nieprzewidywalna i niepokojąca Charlotte Rampling. Drugi akt to prezentacja mody męskiej do utworu „Amen” Henryka Mikołaja Góreckiego wykonanego na żywo przez chór Teatru Wielkiego. Pokaz staje się najbardziej komentowanym wydarzeniem tamtego sezonu i wzbudza zachwyt wśród ludzi z branży i modowych mediów.