KASZMIROWY PŁASZCZ

kaszmirowy_plaszczW pierwszym odcinku programu Project Runway wystąpiłem w kamelowym, dwurzędowym płaszczu z kaszmiru Loro Piana.

Beżowy dwurzędowy płaszcz jest niezwykle elegancką częścią garderoby. Szczególnie popularny wśród Włoskich tuzów stylu.

Kanoniczna jego wersja powinna być z wielbłądziej naturalnej wełny. Ja wybrałem jednak kaszmir.

_DSC4000

Tkanina pochodzi z najlepszej na świecie tkalni, która produkuje tę wełnę. Jej delikatność i miękkość zachwycą nawet najbardziej wybrednego mężczyznę. Jest jeszcze jeden atut kaszmiru. Nawet przy niskiej gramaturze taka tkanina jest niebywale ciepła. Ten materiał jest prawdziwym luksusem.

_DSC4036

Uszycie kaszmirowego płaszcza można potraktować jako pewnego rodzaju inwestycję w dobre ubranie, ale trzeba zachować pewne reguły.

_DSC4041

Aby cieszyć się przez lata jakością kaszmiru należy o niego dbać. Wymaga to świadomości jak i kiedy go nosić oraz pielęgnować.

_DSC4060

Po pierwsze, nie nosimy kaszmirowego płaszcza w czasie deszczu lub ostrej śnieżycy. Ta wełna nie lubi wilgoci. Jeśli już złapie nas jakaś zimowa nawałnica, wtedy trzeba płaszcz powiesić i dać mu wyschnąć w temperaturze pokojowej, z dala od grzejnika. Gdy będzie już suchy, należy go delikatnie wyszczotkować. Dobrze mieć też odpowiednią, zaufaną pralnię. Odradzam stanowczo czyszczenie ubrań szytych na miarę w pralniach w centrach handlowych.

_DSC4070

Kaszmir nie jest materiałem nadającym się do noszenia codziennie. To trochę jak historia o luksusowym, zabytkowym aucie. Od święta, dla przyjemności można mieć nim przejażdżkę, ale na co dzień, powinien być pielęgnowany i odpowiednio garażowany ;)

_DSC4073

To samo jest z kaszmirowym płaszczem. Idealnym na spacer w mroźne, słoneczne popołudnie, np. w St. Moritz.

_DSC4087

_DSC4091

_DSC4140